Postup ekologické likvidace

kontaktujte nás!Za prvé je třeba nám zavolat na telefonní číslo +420 606 272 373 nebo vyplnit náš kontaktní formulář pro likvidaci ONLINE (což je pro Vás výhodné, jelikož Vám zavoláme zpět a pro Vás bude celá likvidace vozidla opravdu úplně zdarma - ani telefon nebudete muset platit).

 

domluvme si termín odtahuDomluvíme si datum, čas  a místo odtahu Vašeho autovraku. Termínem se budeme snažit Vám co nejvíce vyjít vstříc a pokud to půjde, jsem ochotni přijet v kteroukoli denní dobu, jakýkoli den v týdnu. Po telefonu si zaznamenáme i pár dalších informací o Vašem vozidle, např. zda je vůz pojízdný,                                           zda je kompletní (vysvětlení viz zde) atd.

 

autovrakAbychom mohli rychle a správně vyplnit Protokol o likvidaci vozidla (vzor Protokolu zde), bude třeba doplnit podstatné údaje o vozidle, které můžeme nalézt pouze v technickém průkazu Vašeho vozidla - např. číslo technického průkazu, číslo VIN kódu karoserie, typ vozidla a jeho hmotnost, atd. 

Tyto a další informace zasíláme do programu MAISOH (Modul Autovraky Informačního systému odpadového hospodářství) na server Ministerstva životního prostředí, nejsnazším řešením je zaslat nám oscannovaný technický průkaz na email (další varianty jsou i poštou či nadiktovat telefonem. Hrozí tu však rizika, že dopis nebude doručen, údaje budou špatně nadiktované či zaznamenané a tím pádem mohou nastat zbytečné prodlevy ve vyřízení Vaší likvidace).

 

V domluvený termín odtáhneme Vaše vozidlo k ekologické likvidaci do naší provozovny. Doba, po kterou je třeba Vaše přítomnost je jen pár minut - sejdeme se, sundáme Vám z vozidla značky a Vy nám dáte od vozidla klíče. Pak následuje samotné nakládání  vozidla, s čímž máme velké zkušenosti a proto již není Vaše přítomnost třeba. Protokol Vám následně zašleme poštou. 

 

odhlášení autovrakuOdhlášení vozidla z registru vozidel probíhá na odboru dopravy příslušného úřadu, pod který spadáte. Pro bezproblémové odhlášení potřebujete kromě námi vystaveného Protokolu, také Váš technický průkaz a registrační značky vozu. Úředník na příslušném úřadě Vám do technického průkazu                                             zaznamená, že vozidlo bylo trvale vyřazeno z evidence.

 

zlikvidovánoNakonec nesmíte zapomenou na zrušení Vaší pojistné smlouvy o povinném ručení. Zrušit smlouvu lze již k datu likvidace vozidla, což je datum uvedené na Protokole, který jste od nás obdržel.

 

Ekologická likvidace vozidla se neobejde bez několika dokladů, které nám musíte předložit, abychom mohli vystavit Protokol o likvidaci vozidla:

  1. protokol o likvidaci

    Platný občanský průkaz majitele vozidla (pokud je vozidlo vlastněno na firmu, je třeba doložit oprávnění k podnikání či živnostenský list) 

  2. Velký technický průkaz likvidovaného vozidla 

  3. Plná moc - ta však pouze v případě, že za Vás bude likvidaci vyřizovat osoba Vámi pově řená (která však není uvedena jako majitel v technickém průkaze, staší i její notářsky neověřená verze. Ke stažení zde).